Steico - tel. 0048 577 955 537 | Budvar Centrum, Ampack - Krzysztof Ulanicki tel.  0048 601 955 537

STEICO TOP - wszystko, co powinieneś wiedzieć o izolacji poddasza

Sezon grzewczy przed nami i niestety wielu z nas boleśnie odczuje to w portfelach. Dlatego dobrze jest pomyśleć o skutecznej izolacji poddasza.

12.08.2016
SPECTERM STEICO TOP - wszystko, co powinieneś wiedzieć o izolacji poddasza

Na rynku pojawiły się interesujące nowości, dzięki którym oszczędności na kosztach ogrzewania są imponujące. Oto najważniejsze fakty dotyczące izolacji poddasza przy pomocy płyt Steico TOP.


Problem z „uciekającym ciepłem” znają dobrze właściciele domów z niezamieszkanymi, ale dostępnymi strychami. Duża powierzchnia poddasza przy źle zaizolowanym dachu oznacza ogromne straty energii grzewczej zimą i uciążliwe nagrzewanie latem. Rozwiązaniem tych problemów jest wykonanie izolacji poddasza płytami Steico TOP.

 

Izolacja poddasza Steico TOP to się opłaca!

Eksperci szacują, że izolacja poddasza przy użyciu Steico TOP pozwala zaoszczędzić nawet do 250 KWh/m2 rocznie. Odpowiada to ok. 25 l oleju opałowego lub ok. 25 m3 gazu ziemnego na m2 w ciągu roku. Dodatkowo zyskujemy poddasze z podłożem, które jest przyjazne w dotyku na tyle, że można po nim chodzić, a nie trzeba na nim wykonywać dodatkowego pokrycia. Płyty Steico TOP posiadają innowacyjną warstwę wierzchnią o specjalnej strukturze o dużej wytrzymałości, więc są odporne na ścieranie.  Wyróżniają je również bardzo dobre parametry odprowadzania pary wodnej. Poradzą sobie nawet z dużą ilością wilgoci odprowadzając ją na zewnątrz, dzięki czemu znacznie zmniejszają ryzyko pojawiania się grzybów.

 

Steico TOP – płyty przyjazne w montażu

Horror związany z transportem i wnoszeniem wielkich, ciężkich i nieporęcznych materiałów budowlanych zna każdy, kto ma za sobą chociaż jeden remont. Płyty Steico TOP są nie tylko lekkie, ale i mają bardzo praktyczne wymiary. Prostokąt o wymiarach 40 x 120 cm zmieści się nawet w najwęższych klatkach schodowych i otworach drzwiowych na strych.

 

Płyty izolacyjne Steico TOP można dobrać do każdego rodzaju stropu. System izolacyjny Steico TOP jest dostępny w wersji pojedynczej, podwójnej i potrójnej w połączeniu z płytami Steico Therm.  Już zastosowanie jednej warstwy płyty Steico TOP pozwala spełnić obowiązujące wymagania co do parametrów izolacyjnych konstrukcji. Jeśli chodzi o parametry tych rozwiązań to: uzyskiwany współczynnik przenikania ciepła U wynosi w przypadku podwójnego systemu 0,24 W/(m2*K), a przy wersji z Steico  Therm nawet 0,18 W/(m2*K).

 

Samo ocieplenie poddasza również nie trwa długo. Na płaskiej powierzchni, bez zakamarków, krokwi, podpór i innych skomplikowanych do wypełnienia detali trwa bardzo szybko, tym bardziej, że płyty Steico TOP stanowią gotowy materiał izolacyjny otwarty dyfuzyjnie. Nie tylko zapewniają ciepło zimą, ale również chronią przed uciążliwym nagrzewaniem latem. Nie trzeba już do nich stosować dodatkowej paroizolacji od góry.

 

Jak wszystkie materiały Steico, również płyty Steico TOP są wykonane z włókna drzewnego, więc również zachowują parametry przyjaznego i zdrowego dla użytkowników materiału budowlanego. Obok sprężystej maty izolacyjnej Steico flex, która ma podobne właściwości izolacyjne, ale przeznaczona jest do trudno dostępnych miejsc, płyty z włókna drzewnego Steico TOP są idealnym materiałem do szybkiej modernizacji poddasza nieużytkowanego. Ten wydatek naprawdę się zwraca i pozwala zmniejszyć koszty ogrzewania nawet do 85%.

Pozostałe wpisy na blogu SPECterm

14.04.2017
SPECTERM Okna i drzwi – „ciepły montaż”

Prawidłowe osadzenie okna, drzwi jest równie ważne jak parametry. Wielu Inwestorów skupiając się główne na cechach zamawianej stolarki pomija kwestię sposobu montażu okien i drzwi w budynku.

20.11.2016
SPECTERM Co to jest dom pasywny?

Co to jest dom pasywny? Czym się wyróżnia, jak się go buduje i ile kosztuje. Oto najważniejsze fakty dotyczące domów pasywnych, o których każdy powinien wiedzieć.

19.10.2016
SPECTERM 3 fakty, które przekonają Cię do zainwestowania w skuteczną paroizolację

Paroizolacja to bardzo ważny element konstrukcji dachu. Ponieważ pozostaje przykryta często się o niej nie pamięta lub bagatelizuje jej znaczenie.

05.09.2016
SPECTERM Alternatywne izolacje, czyli jakie?

Przy wyborze materiałów do izolacji najczęściej kierujemy się ceną i przyzwyczajeniami. W sklepach budowlanych wciąż jeszcze króluje styropian i wełna mineralna.

Wyłączny dystrybutor
Ampack
Autoryzowany dystrybutor i wykonawca
Steico
Budvar

Copyright © 2015

Projekt i wykonanie

ProEstateSolution
facebook
Adaptacja projektów STEICO

Potrzebujesz adaptacji lub kalkulacji projektu
w systemie STEICO.

ZADZWOŃ DO NAS: 0048 601 955 537

YouTube